A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Vánoční vesmírná výprava 2016

29. ledna 2017 v 12:12 | Eliška a Terka |  Rok 2016
Pátek 9. 12.
V Písku na autobusovém nádraží jsme se sešly v sestavě: Esty, Sarah, Kristýnka, Popi, Míša, Peťa, Barča, Pavučinka, Šmoula, Sylva, Eliška, Terka a Denča. Do Předotic s námi jela Bobeš, která se úspěšně domluvila s protivným řidičem, který nás nechtěla naložit do autobusu, byť tam byly jen dvě staré paní. Když jsme dojely do Předotic, tak se za námi objevili Lavičkovi, protože Sáře zapomněli vzít spacák. Rozdaly jsme si reflexní pásky, vyndaly baterky a vydaly se na cestu. Musíme říct, že cesta po polňčce byl dobrodružná: všude byly louže.
Na Skaličňáku už čekali Rosňa s Honzou. Hodily jsme si věci do nový chaty, vyndaly jídlo a šly se najíst do vytopené staré chaty. Následoval volný program. Kolem deváté jsme šly spáchat hygientu a zachumlaly se do spacáků. Dobrou noc! :-)

Sobota 10. 12.
Ráno nás probudila Bobeš a řekla nám, že na Skaličný spadnul létající vesmírný objekt. Když už tam teda byl, tak jsme vyzkoušely, co všechno umí: venku jsme s ním absolvovaly rozcvičku. Snídaně byla speciální a sice mléčná dráha (krupicová kaše). Pak jsme hrály hru, kterou jsem si pro holky připravila. Psaly vzkaz do vesmíru do kosmické lodi. Pravidla jsou celkem složitá... Běhala se štafeta, psala se písmenka a holky to bavilo.
Následoval program Bobeše s vesmírným objektem: různé závody, házení, předávání,... K obědu nás čekaly mašličky s omáčkou. Mňam! A samozřejmě poledňák... ElDeT se vydaly ke stromu na pole zavzpomínat na staré časy :-) Ke sváče jsme měli muffiny, které pekla Rosnička. Pak holky vyráběly přáníčka a ElDeT s vedoucíma připravovali štědrovečerná večeři: vepřové maso, brambory a grilovaná zelenina. Prostě luxus :-) Připravily jsme si tabuli, složily ubrousky, zapálily čajovky. Všem jídlo moc chutnalo a užívali jsme si vánoční atmosféry. Následovala různá vystoupení a aktivity všech: zpívání koled, skákání přes švihadlo, zajímavosti o Vánocích, poznávání vánočních věcí hmatem,... Samozřejme jsme i lily ,,olovo" (vosk). V kroužku jsme si všichni zazpívali koledy a chystali se ke spánku.

Neděle 11. 12.
Ráno jsme vstali a šli na snídani. A pak následovaly klasické činnosti jako balení, uklízení v chatách, zametání,... Na cestu jsme se vydaly kolem 11:30. Šly jsme do Čížové zase s Bobešem. Když už jsme byly skoro u vlaku, přijeli za námi Honza s Rosňou a dali nám sušenky. Došly jsme na vlak, jely do Písku, kde už na nás čekali rodiče. Výprava byla fajn a řekly bychom, že si jí všichni užili! :-)

RAZ, DVA, TŘI,... AHOOOOJ!! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama