A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Říjen 2015

Setkání středisek , Lísek 2015

25. října 2015 v 16:11 | Míša J. |  Rok 2015
Po páteční schůzce 9.10. jsem já (Míša), Peťa , Elen , Panda , Rosnička a naše malá sestra Barča spaly v klubovně. V sedm hodin ráno jsme šly na vlakové nádraží, kde jsme se sešly s ostatními. Bárou, Eliškou, Terkou, Denčou, Miškou, Ester, Klárou, Špuntem a Šmoulou.


Pak jsme jely vlakem do Vlastce a odtud šly pěšky do Oslova na setkání středisek skautů. Cestou jsme se rozdělily do týmů. Angličané, Francouzi, Španělé a Holanďané. Každý tým hrál jinou hru a při hraní šly na základnu. Tam byl nástup všech skautů a pak se hrála velká hra.


Počasí nebylo nic moc , docela zima a mokro.
K obědu byly párky v rohlíku s čajem a pak bylo volno. Mohly jsme střílet z luku, zkoušely chodit po laně a spoustu dalších věcí. Odpoledne byl druhý nástup, po kterém jsme uklidily tábořiště a šly zpátky na vlak.

Vlak byl plný skautů, byla zábava. V Písku jsme se rozloučily a každý šel domů.
Bylo to zase moc a moc krásné!


Raz Dva Tři…………… AHOOOOOOOOOOOOOOOOOJJJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oddílový pokřik

14. října 2015 v 19:50 Kdo jsme

My jsme jedničky,

ty písecký včeličky.

Skaut je život

a život je boj.

Do boje o vítězství,

letí včelí roj!!!

Usmívající seSmějící seUsmívající se

Skautská pouť

7. října 2015 v 20:43 | Klárka |  Rok 2015
V sobotu 12.9. jsme se kdo chtěl jet na skautskou pouť do Českých Budějovic, sešli s radostnou náladou na vlakovém nádraží a byly jsme zvědavé co nás čeká na letošní Skautské pouti. Když jsme přijely, tak ještě nebyla spousta věcí dostavěná. K nim patřila i trampolína a tu jsme měli na starost my.


Tak jsme ji dostavěli. V deset byl nástup a při něm jsme křičeli naše pokřiky a po něm byl film o tom jak na skautskou pouť přijdou hrdinové filmů Piráti z Karibiku, Star Wars a Indiana Jones po něm jsme si mohly vyzvednout kartičky díky kterým jsme mohly hrát různé soutěže jako třeba horolezecká stěna. Kdo chtěl mohl jít do města hrát hru 'Umění ve městě' tak, že jsme fotili různé památky a mohli jsme vyhrát různé ceny. Mezi tím malé holky jeli horké pádlo.U nás na trampolíně bylo živo a celý den bylo nesnesitelné horko. V 15:00 bylo vyhlášení a ukončení pouti. Holky co jely horké pádlo vyhrály 1.místo! Po vyhlášení jsme šli rozebrat trampolínu. Na cestě na vlak nám Rosňa koupila zmrzlinu. Byla výborná. Zmrzlinu jsme si lízali u trysek s vodou a tak jsme se "neúmyslně" namočily.


Když jsme přijely tak na nás na nádraží čekali rodiče. Při loučení všichni hlasitě křičely Ahoooooooj! Rozhodně si to chceme zopakovat i příští rok.