A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Září 2015

Lexikon kouzel

19. září 2015 v 13:04 | Rosnička |  TÁBOR 2015
Kdo by si chtěl prolistovat náš táborový LEXIKON KOUZEL, tak má příležitost na následujícím odkazu S vyplazeným jazykem


http://jednickapisek.rajce.idnes.cz/LEXIKON_KOUZEL/

12. a 13. táborový den

6. září 2015 v 15:00 | Rosnička |  TÁBOR 2015
Poslední celý táborový den se nesl ve skautském duchu. My vedoucí jsme si již klasicky se všemi osamotě popovídaly o jejich myšlenkách, o tom co se jim na skautingu líbí, nelíbí, jak vidí sebe a své schopnosti a podobně. Na základě těchto rozhovorů bylo Pandě nabídnuto, aby si složila svůj světluškovský slib a ona s radostí přijala.


Jelikož byl tohle náš poslední letošní táborový večer, tak se nás všech zmocnila nostalgie a proběhla také celotáborová zpětná vazba. Mě by po té době zajímalo, jestli byste i vy mohly napsat do komentářů, co se vám na táboře nejvíce líbilo nebo co vám zůstalo nejvíce v hlavě Usmívající se Díky, Rosnička

11. táborový den

5. září 2015 v 15:00 | Špuntík |  TÁBOR 2015
V 7:00 byla probuzena služba do kuchyně a v 7:30 ostatní, rozcvičku měla Eliška. Pak byla snídaně a k snídani byl namazaný chléb. Po sletu čarodějnic se Zmijozel pustil do přípravy slavnostního ohně.


Mezitím Mrzimor a Havraspár luštily dopis od pavouků. Dopis o pánovi zla: "Dnes po setmění se čas naplní. Ten, jehož jméno nahání strach, elixír z nejmocnějších připravovati bude."


Bylo třeba, abysme v lexikonu kouzel nalezly Neutralizační lektvar, ale bohužel tam nebyl... Bobeš řekla, že je způsob, jak ho zíkat, ale že cesta vůbec nebude jednoduchá. Prvním krokem bylo projít kolem psa Chloupka. To je tříhlavý pes a prošly jsme tak, že jsme hrály na flétnu a uspávaly tak Chloupka. Pokud jsme ale hrály špatně, Chloupek se probudil a honil nás.


K svačině byl perník. Druhým krokem bylo projít Ďáblovým osidlem. Celá kolej jsme se chytly za ruce a na první hůlku se připevnila hořící svíčka. Potom jsme procházely dráhu a snažily se, abychom se nerozpojily a zároveň nám světýlko nezhaslo.


Potom byl oběd - sladké rohlíčky se šodo a polední klid. Potom jsme hrály Ondrovu hru s kostkama a Mrazíka. Třetím krokem byla Lidská dáma, kterou jsme si zahrály proti Bradavickým duchům na louce. Naštěstí jsme napodruhé vyhrály.


K svačině jsme měly melouna a potom jsme po Bradavicích hledaly různobarevné klíče. Byly rozlítané úplně všude a našim úkolem bylo najít jich v týmech co nejvíce. Posledním úkolem bylo najít recept na neutralizační lektvar, najít potřebné ingredience a uvařit ho. Když byl lektvar hotový, dostala jsme každá malou lahvičku, kterou jsme si naplnily neutralizačním lektvarem.
K večeři jsme měly brtočzel S vyplazeným jazykem
Po večeři jsme šly k ohni a potom se začaly ozývat divné zvuky. Profesorky to šly prozkoumat a když se vrátily, rozhodly jsme se, že se za těmi zvuky na pole vydáme a pokudíme se zničit pánovi zla jeho pokus o znovuzrození.


Šly jsme polem až místu, odkud se ozývaly zvuky a viděly jsme i světelné efekty. Dostaly jsme se až k hranici dobra a zla, odkud jsme viděly pána zla a jeho poskoka, jak přiravují lektvar a pronáší různá zaříkávadla. Rozdělily jsme se do dvojic velká malá a když se pán zla s poskokem odvrátily od kotlíku s elixírem znovuzrození, všechny jsme vyběhly a vylily jsme své neutralizační lektvary do elixíru znovuzrození. Potom jsme všichni rychle běžely za hranici dobra, abychom byly v bezpečí. Dílo se podařilo a na místě kde se pán zla pokusil o znovuzrození vypukl vítězný ohňostroj Usmívající se


10. táborový den

4. září 2015 v 15:00 | neznámá autorka |  TÁBOR 2015
Ráno v 7:50 jsme všichni vstávali. K snídani byly křupinky s mlékem. Po nástupu se klasicky kontrolovaly stany. Hagrid šel s Eliškou a Denčou junior pro vodu k Račanům. Klárka a Áňa šly s Bobšem kácet soušku. Ostatní hrály hry. Poté byla svačina a k svačině byl jogurt. Potom šla Elenka s Leou kácet soušku a malý sbíraly chrastí. Velké holky dělaly pokus. Poté byl oběd a polední klid. O poledňáku jsme všichni seděli na louce a rozhodli jsme se ochutnat klasickou Bradavickou pochoutku, a to Bertíkovi fazolky tisíckrát jinak. To jsou různobarevné bonbónky, které mají různé příchutě. Například modrý chutná jako zubní pasta nebo borůvka, oranžový jako broskev nebo zvratky, hnědý jako čokoláda nebo psí žrádlo, zelený jako hruška nebo šušně. Vtip je v tom, že dopředu nemůžete poznat, jak bude vybraný bonbon chutnat. Užily jsme si s tím spoustu legrace.


Po poledňáku jsme hráli velrybu - kdo nejrychleji vypije hrnek šťávy. Pak jsme hrály water-pong. Kdo vícekrát hodí pingpongový míček do kelímku s vodou. Potom jsme zjistily, že se v lese skrývá dračí vejce. Když jsme ho našly, tak jsme ho zabalily a poslaly do Rumunska, kam patří. Potom jsme se šly koupat a pak jsme měly osobní volno. K večeři byla čočková polévka a pak byl nástup, oheň a dobrou noc :-)

9. táborový den

3. září 2015 v 19:56 | Leo |  TÁBOR 2015
V úterý 21.7. se jako první vzbudila služba do kuchyně a poté všichni ostatní a rozcvičku měla Terka. Když všichni vstali, šli jsme na snídani. K snídani byla ovesná kaše s ovocem. Poté šel Mrzimor vymývat a dodávat vodu do barelů a Havraspár měl také svou práci. Zmijozel zatím připravoval hru pro ostatní - zajímavosti o skautingu. Mezitím Leo, Míša, Špunt, Klárka a Elenka dostaly kotlík, brambory, buřty, cibuli a červenou papriku a měly jsme si udělat buřt-guláš na ohni. Mrzimor v rokli a Havraspár na ohništi u staré chaty.


Na návštěvu přijel i Ondra a po poledním klidu jsme se všichni přesunuli do rybníka.


Když jsme se vrátili, tak jsme zahájili vodní bitku s vodníma pistolkama. Když jsme vyhlásily nejsušší tým, tak přijela Bára, Mamča, Chomič a Barbucha. Pak jsme hrály hru, ve které jsme hledaly magická zvířata. V tábořišti a jeho okolí se schovávala magická zvířata se specifickými vlastnostmi. Například bublinatka, karkulinka, violka, praskavec, a podobně. Každá z nás měla určené přesné pořadí v jakém jsme sbíraly podpisy těchto magických zvířat a cílem bylo nasbírat během časového limitu co nejvíce podpisů.


Pak byla večeře a to piknik. Potom byl nástup a při tom jsme zjistily, že nám chybí klobouky k našim kostýmům. Potom jsme šly k ohni. Když jsme si šly čistit zuby, teepee se najednou celé rozsvítilo a někdo začal křičet "Týpko hořííí". Všichni jsme se seběhly, ale všimly jsme si, že oheň hoří jenom v ohništi, kde ale není žádné dřevo. Ve vzduchu se "vznášely" naše klobouky. Zaříkávadlem "Ohni, ohni zastav se, klobouky nám vydej" jsme oheň zastavily a mohly si vzít své klobouky.Noční hra:

Nejdříve byly probuzeny malé holky a později starší ale princip hry byl pro všechny stejný. Došly jsme nahoru k zapovězenému lesu, kde jsme potkaly Rosničku, Hagrida a Bobeše. Řekli nám, že si zahrajeme na špióny a dali jsme si krátkou špiónskou rozcvičku. Pak nás odvedli dál do lesa a tam jsme našli laserové bludiště, kterým jsme prolézaly. Když jsme se však laseru dotkly jakoukoli částí těla, zanechalo to na něm svítivý flek, takže jsme všechny hned poznaly, jak se nám dařilo.