A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Březen 2014


Den sesterství 22.2.2014

8. března 2014 v 21:31 | Eliška |  Rok 2014
V devět hodin ráno na hlavním vlakovém nádraží v Písku se sešly členky našeho oddílu: Terezka, Míša, Peťa, Kiki, Esther, Špuntík, Terka, Denča , já Eliška a samozřejmě Bára, vedoucí výpravy.

Dojeli jsme do Heřmaně, kudy jsme pokračovaly přes Hůrky do Písku. Jen jsme ušly pár metrů od Heřmaně, tak jsme si daly pauzu a zahrály PIF, PAF! Pak nám Bára řekla, že si budeme vyrábět lampiony na večerní průvod městem kvůli Dnu zamyšlení, tedy sesterství, a tak jsme si měly najít v lese nějaký hezký klacek a listy na ozdobu našeho lampionu. Pokračovaly jsme dál od Heřmaně a blíž k Písku rychlostí slimáka. Každou chvíli byly pauzy na pití, na čůrání, na svačinu, prostě kvůli všemu. Aby toho nebylo málo, tak jsme my velký zavedly schovávanou v lese na počítání. Po pauze na oběd jsme pokračovaly dál, až jsme narazily na plácek u nějaké chaty se slepicemi a bažantama, kde jsme si zahrály hru ve dvojicích na počítání do tří. Jenomže se místo každé číslice tleskalo nebo skákalo. Malé holky to moc nechápaly, ale hra to byla úžasná. Barča ví, co si pro nás připravit J. Pokrčovaly jsme dál kolem obory s prasaty. Byli tam, čuňátka, a jak krásně chrochtala! Dorazily jsme k posedu, kde jsme si daly oběd. Po obědě jsme šly blíž ke Smrkovicím kolem obory. A najednou se tam přihnalo 14 prasat! Byla opravdu roztomilá. U altánku poblíž obory jsme si zahrály "Kuba řekl". Pak jsme šly do Smrkovic. Cestou pochopitelně byla "hledačka". Jako: Kdo bude první u toho stromu? Takovým způsobem jsme došly až do Smrkovic. Pak už jsme šly jako slušné, vychované světlušky a skautky. Cestou Pískem jsme se stavily u Báry v bytě pro kroj. Potom už huráááá do klubovny!
Jelikož v lese žádné listy nebyly pěkné, tak jsme se stavily na výstavišti pro listy břečťanu. Bára mezi tím narýsovala šablonu na lampiony. V klubovně jsme si my velký opracovaly naše klacíky. No, tím nejlepším způsobem, jakým by to mohlo být: řezat to na koberci. Víte, jak blbě se to uklízelo??? Hodně blbě. Přišla k nám Elenka ze závodů s rybáři, aby taky mohla jít na průvod s vyrobeným lampionem. Pak jsme už vyráběly: ohýbaly, stříhaly, lepily… Celkem to zabralo 2,5 hodiny! Málem jsme to nestihly. Estherka s námi bohužel nemohla jít, protože jí někdo omylem vylil do boty pití. To byla velká škoda. V průvodu se k nám přidala Kačenka. Měly jsme velikánkou radost!!!
Po průvodu jsme se rozloučily a šly domů. Kromě Špuntíka a Báry, které uklízely klubovnu. Díky holky!


RAZ, DVA TŘI… AHOOOOOOOJ!!!

Karneval 15.2.2014

8. března 2014 v 17:53 | Rosnička |  Rok 2014
V sobotu 15. února 2014 se v divadle Pod Čarou uskutečnil skautský karneval. Dorazili jsme v různých maskách od princezen, indiánek, zvířátek a pohádkových postaviček až po vojáky, piráty a kostlivce :-) Samozřejmě jsme sebou vzali také maminky, tatínky, babičky a dědečky, sourozence a další rodinné příslušníky. Celé odpoledne jsme tančily, hrály hry a bavily se... A jak jsme se bavily, můžete shlédnout v galerii na Rajčeti :-)


Vánoční výprava 13.-15.12.2013

8. března 2014 v 17:38 | Rosnička |  Rok 2013
Této výpravy se zúčastnily: Terezka S., Esterka, Terka (Bimbo), Denča (Teniska), Eliška, Elenka, Míša, Peťa, Špuntík a Leo.
Z vedoucích: Denča, Terka, Rosnička a částečně Bára :-)

Na naší obnovenou tradiční vánoční výpravu, jsme se sešly v pátek v naší klubovně a první věc, na kterou jsme se vrhly, byly ručně vyráběné ozdobičky na vánoční stromek. Naše úspěchy si můžete prohlédnout v galerii fotek na Rajčeti :-) Potom jsme se ještě vydaly na malou procházku po městě. Oblédly jsme vánoční strom na náměstí a adventní výzdobu.
Druhý den ráno jsme se hned po snídani vydaly na procházku k muflonům. Měly jsme štěstí a zastihly jsme muflony hned u plotu. Neodolaly jsme a krmily jsme je dobrotami, které jsme přichystaly pro lesní zvířátka. Zpoza plotu i z posedu, jsme házely jablíčka, kaštany i mrkvičky. Po malé pauze jsme vykročily dále do lesa abychom vybraly vhodný stromek, pod který bychom zvířátkům nadělily zbytek přinesených pochoutek. Když jsme takový pěkný nalezly, ozdobily jsme ho samými dobrými věcmi a poté se vydaly zase zpět do klubovny. Bohužel nám dopoledne moc nepřálo počasí, byla zima a mráz nám lezl pod nehty, takže jsme nemohly zůstat venku delší čas. Odpoledne jsme hrály hry ve velké klubovně a měly jsme také speciální návštěvu. Přišel k nám totiž kouzelník. Vytáhl na nás svoje čáry máry, některé z nás dokonce použil jako svoje asistentky a přesto se nám nepodařilo přijít na kloub jeho kouzlům. Jenom jsme koukaly a nestačily se divit. Po tomto vystoupení jsme si šly zaprskat. Samozřejmě prskavkama!! :-)

Už se nám setmělo a nastal čas, abychom šly připravovat štědrovečerní hostinu. Připravily jsme vánoční tabuli a vyzkoušely si nějaké vánoční zvyky. Například jsme lily vosk do vody, házely pantoflí, ... K večeři jsme měly rybí prsty s brambory a džus :-) To jsme si daly do nosu :-) Potom jsme ušlyšely zvoneček z naší klubovny a tak jsme se tam vydaly podívat. Ježíšek nám tam mezitím nadělil dárečky :-) Každý z nás, si vybral jeden dáreček, ale čekaly tam i dva, které byly určené pro náš oddíl. První byla knížka o pokusech a druhá knížka o přírodě v naší krajině. Večer se nám chýlil ke konci, my jsme zalezly do spacáčků a přečetly další vánoční příběhy.

V neděli jsme měly bojový úkol. Lepily jsme na nohy židlí takové polštářky, abychom nezničily budoucí podlahu ve velké klubovně. Když jsme si poradily se všemi židlemim a křesli, rozhodly jsme se vyzkoušet jeden z pokusů z nové knížky. Byl to pokus s filtračními papírky. Na proužky filtračního papíru jsme udělaly různobarevnými fixy tečky a papírky částečně ponořily do skleniček s vodou. Jelikož filtrační papír má mikroskopické dírky, je to vlastně taková mřížka, barevné tečky se rozpily směrem nahoru a rozložily se do mnoha barev. Byly jsme rády, že se nám první pokus vydařil a těšíme se na další :-)

Zároveň se samozřejmě těšíme na další vánoční výpravu :-)

RAZ, DVA, TŘI AHÓÓÓJ