A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Setkání středisek

21. října 2013 v 9:29 | Bobeš |  Rok 2013
Poslední sobotu v září (28.9.) čekala na skauty z Písku a jeho okolí společná akce, a tak tam náš oddíl samozřejmě nemohl chybět. Tou akcí byl sraz středisek, a jelikož byl letos pod vedením střediska Šipka (tudíž našeho), nekonalo se to nikde jinde než na "Skaličňáku".

V devět hodin ráno jsme se všichni vydali vlakem plným skautů do Čížové, odkud jsme po svých šlapali dál. Náš oddíl se mohl pochlubit nejenom nezvykle velkou účastí (11 dětí), ale také tím, že každý měl skautský kroj nebo skautské tričko. Okolo cesty byli vyvěšeny různé rýmovačky, které jsme se měli pokusit zapamatovat, což nebylo ale vůbec snadné.

Po příchodu na Skaličný byl slavnostní nástup, kde se jednotlivé oddíly seřadily vedle sebe a vůdce našeho střediska Mozek řekl všechno důležité ohledně programu a celého dne. Potom se všichni účastníci seřadili podle velikosti od nejmenšího po největšího a rozdělovalo se do jednotlivých družstev. Jelikož bylo závodníků něco kolem stovky, byla to opravdu dlouhá řada lidí.:-)

Před obědem se v těchto týmech hrála hra "ekosystém" kdy se nosily na hromádku jednotlivé druhy potravy (například řasy, žáby, komáři,..) a podle toho jaké bylo zrovna roční období se za to udělovali družstvům body.

K obědu byla výborná sekaná od Jirotky a po krátké pauze na vytrávení začali odpolední aktivity. Každý si sám mohl vybrat kam zrovna půjde a co bude dělat. Na výběr bylo ježdění na loďkách, různé varianty lanové dráhy a střílení z luku.

Celý program ukončilo vyhlášení výsledků dopolední hry a závěrečný nástup všech oddílů, kde každý účastník dostal na památku placku.

Na zpáteční cestě bylo ještě krátké zastavení na záchranné stanici živočichů Makov, kde jsme pozdravili jestřába adoptovaného naším střediskem Šipka. Pak už nezbývalo než nasednout do vláčku a na nádraží v Písku se rozloučit hlasitým: RAZ, DVA, TŘI AHOOOOOOOOOOJ!

P.S.: Nezapomeňte kouknout také na fotky na http://jednickapisek.rajce.idnes.cz/ .;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama