A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Leden 2012

Setkání středisek 2011

29. ledna 2012 v 20:12 | Eliška Masojídková - Tučňák |  Rok 2011
Setkání středisek pořádalo středisko Gahál. Dali jsme si věci do jídelny. Pak byl nástup a zazněla Skautská hymna. Pak jsme se museli rozdělit do skupin - z každého oddílu jeden člen. Byla vyhlášena hra krále Ášoky. (Pravidla: v lese jsou na stromech přivázané papíry a na nich šifry. Musíme jich co nejvíc najít a opsat. A pak vyluštit.) Už si nevzpomenu kdo vyhrál.
K obědu byli párky. Sice znám lepší, ale jíst se to dalo. Po obědě se hráli Skotské hry. (Pravidla: chodíme po stanoištích a plníme úkoli které nám vedoucí dají.) Na stanovištích jsme házeli asi 1 kg koulí. Dřepy s kládou byly příšerný. (Těch stanovištích bylo více, ale já hlava děravá.) Pak bylo vyhodnocení a každé družstvo dostalo bonbony. První k tomu dostali srandovní propisky. Sbalili jsme se, a vlakem rychle na sváču domů.

RAZ, DVA TŘI Ahóóóój!!! zaznělo na vlakovém nádraží v Písku

Výprava "N"

29. ledna 2012 v 18:55 | Rosnička
Od 3. do 5. 1. 2012 nás čeká výprava s krycím názvem "N". Zatím můžete jenom hádat, co se pod oním písmenkem skrývá. :-)
Sraz bude v pátek v 16:40 na HVN (hlavní vlakové nádraží v Písku) a návrat v 13:08 tamtéž.
Sebou si vemte spacák, teplé oblečení na ven (samozřejmě šálu, čepici a rukavice) i na spaní, nepromokavé boty, lžíci, hrníček, přezůvky, zápisník, tužku, uzlovací lanko, KPZ, baterku, jídlo na páteční večeři a sobotní snídani a hlavně dobrou náladu!! Všechno si sbalte do krosny nebo batohu (žádné igelitky), půjdeme hodinku pěšky :-) Cena je 100 Kč na osobu.
Kdo má blikačku na kolo, připevní si ji na krosnu aby nás auta lépe viděla. :-)
Na místě bude k dispozici teplý čaj a připravíme si i sobotní oběd a večeři a nedělní snídani.

Těší se na vás Bára a Rosňa :-)