A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Listopad 2011

Začátek nového školního roku 2011/2012

27. listopadu 2011 v 21:00 | Rosnička |  Rok 2011
Po prázdninách jsme se opět sešli v hojném počtu a dokonce několik nových členů přibylo. Doufejme, že s námi zůstanou a budou s námi absolvovat všechny schůzky a výpravy, které nás tento rok čekají.
Tento rok zahajujeme novou etapovou hru s názvem OLYMPIJSKÁ ABECEDA!! Podle toho jak jdou písmenka v abecedě si s nimi budeme hrát na schůzkách a výpravách... Několik schůzek už nám proběhlo, takže například první schůzku s písmenkem "A" jsme cvičili aerobik a učili jsme se ambulantní uzel a autíčka. Na schůzce s písmenkem "C" jsme se věnovali cedulím (dopravním značkám), hráli jsme Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum, Citrón a Čičinku. Na schůzce "F" jsme hráli Foubal, Fotbal, Foukanou a Flusání fazolek.

Letní tábor 2011

27. listopadu 2011 v 20:43 | Rosnička |  Rok 2011
Úspěšně jsme zakončili školní rok 2010/2011 a všichni jsme se těšili na náš letní tábor. Tentokrát jsme jako správné a zkušené cestovatelky a cestovatel, procestovali několik zemí, které jsme si nechali jako třešničku na dortu na konec.
První zemí, kterou jsme navštívili bylo MEXIKO - hráli jsme na oslíky a oslovodiče, limeriky, batikovali jsme šátky a hlavně proběhl zahajovací oheň.
Další zemí bylo GRÓNSKO, takže se nám pěkně ochladilo a my jsme se museli drobet přiobléct. Dopoledne jsme běhali Výroční cenu a odpoledne jsme věnovali zimním Olympijským hrám (lyžařský sprint a slalom, lov ryb a sněžného medvěda). Večer byl určen pouze pro odvážné. Každý cestovatel měl na lesní cestě ukrytý dárek a zároveň nápovědu pro další zemi, kterou jsme naštívili.
A tou byla ČÍNA - navštívili nás gejši a poobědvali jsme čínské polívky čínskými hůlkami - rekvizita z předchozího dne. Dalším programem bylo bublinování.
Další den byl hodně divoký. Navštívili jsme zemi kanibalů, kterou je PAPUA NOVÁ GUINEA. Hráli jsme několik "kanibalských" her, vymýšleli kanibalský tanec k ohni a k večeři jsme měli krvavé špagety, které jsme pochopitelně museli jíst rukama. Tento den, jsme ale věnovali hlavně vyplňování cestiček.
Příští den jsme pokračovali do Brazílie, takže je celkem jasné co bylo hlavní náplní dne. KARNEVAL, takže jsme jedli, pili, hodovali a hlavně tancovali. Proběhlo také vyhodnocení celotáborové a hlavně celoroční etapové hry. Absolutní vítězkou se stala Teniska, na druhém místě se umístili Kačenka a Adrianka a na třetím místě Tučňák.
Poslední den jsme se ocitli zpět v ČESKÉ REPUBLICE, takže jsme pracovali, uklízeli, bourali tábor a odjížděli domů.

RAZ, DVA, TŘI AHOJ ZA ROK NA DALŠÍM SKVĚLÉM TÁBOŘE