A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Květen 2010

Schůzka 13.5.2o1o

17. května 2010 v 19:29 | Terka |  Rok 2010
" Jedna z nejhezčích filmových pohádek na motivy Karla Čapka s písničkami Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Byla jedna loupežnická banda, které vládl lotr nad lotry. Chudým i bohatým brl a svým kumpánům štědře rozdával. Jeho synek už dávno odrostl dětským střevíčkům, a tak se lotr rozhodl, že syn dostane dobré vzdělání. V tutéž chvíli se u Sargasového moře v jednom sultánství trápí sultán nad záhadnou chorobou své krásné dcery." Tak přesně těmito slovy začínala schůzka s datem 13.5. 2o1o. Poznali jste, co to je za pohádku? Ano, jedná se o pohádku Lotrando a Zubejda. Naše děti to poznaly. A jako správní loupežníci jsme si procvičili prstíky, a to turnajem ve skládání sirek jednou rukou do krabičky. Absolutním vítězem byla Kami. Následovala hra po městě, kterou si pro nás připravila Bimbo a Adrianka. Schůzku jsme zakončili hrou na Sultána.

Šíleně smutná schůzka (6.5.2o1o)

9. května 2010 v 22:29 | Terka |  Rok 2010
Schůzka byla na téma pohádky Šíleně smutná princezna. Děti nejdříve vyluštily morzeovkou napsaný vzkaz a tím zjistily téma. Potom se hrála hra, v níž bylo úkolem rozesmát smutného človíčka z druhé skupinky. Všichni jsme se mooc nasmáli. A abychom si jen nehráli, samy děti napsaly vzkaz rádcovi protějšího království, a to také v morzeově abecedě. Po nemalých patáliích byly dopisy úspěšně dokončeny a všichni plynule přešli k dalšímu úkolu - nakreslit tu nejsmutnější princeznu na světě. Výtvory jsou velice povedené, smutné princezny se asi kreslí dobře. Následně měli za úkol najít princezninu lahvičku s křenem, aby vydržela se nesmát.
Když jí našly samy děti si vybraly hru městečko Palermo, ovšem tématicky zaonačené.

Čarodějnické mecheche aneb opět nás nedostali

7. května 2010 v 21:02 | Bára |  Rok 2010
Uf, uf uf.... opět se nám podařilo společně uniknout plamenům a máme zase na rok klid;-) Ukrývali jsme se v naší oddílové jeskyňce, kde jsme si vyměnovali tájné recepty na lektvary, zachraňovali další nevinné čarodejnice a čaroděje, učili se runovému písmu a aby jsme se mezi normálními smrtelníky neprozradili, vyčarovali jsme z novin ježibabu. Tu jsme pak přiložili na oheň a s ní spálili i všechny špatné lidské vlastnosti. Jak je známo, s prázdným příškem se špatně usíná, takže jsme si ještě před spaním opekli na ohni hadí ocásky posypané myšíma bobkama a za příjemného vyprávění o legendární Malé čarodějnici jsme sladce usnuli... Pár fotek z tohoto večera je k vidění na našem fotoalbu ;-)