A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Duben 2010

Rej čarodějnic (30. 4. - 1. 5. 2o1o)

29. dubna 2010 v 22:04 | Terka
A je to tady. Chystejte košťata, cvičte kocoury a jedeme. Sraz čarodějnic a čarodějů je dne 30. 4. v 18:00 hodin kouzelnického času u naší tajné základny, kde se slétáme každý čtvrtek. Odlet bude druhý den v 9:30 tamtéž. S sebou si vezměte něco na spaní, včetně spacího sáčku, něco pod svá stará a seschlá čarodějnická těla a něco k zakousnutí...netopýři zde nelétají.

29.4. 2o1o

29. dubna 2010 v 21:57 | Terka |  Rok 2010
Dnešní schůzka nesla název "Nejkrásnější hádanka". Nejprve jsme si přečetli, o čem vlastně tato pohádka je, a pak jsem si zkusili potrápit naše mozkové závity a uhádnout několik hádanek a vyřešit pár hlavolamů. Naším dalším úkolem bylo vytvořit scénku na téma "Jak se tvoří pohádka", přičemž jsme zjistili, že máme v oddíle velice nadané herce, kameramany a režiséry. Poté jsme si nadiktovali informace ohledně chystaných čarodějnic a schůzku jsme zakončili hrou Městečko Palermo. Raz, dva, tři....ahoj.

22. 4. 2o1o - zdobící schůzka

24. dubna 2010 v 21:29 | Terka |  Rok 2010
Tato schůzka byla zaměřena na likvidaci staré zimní výzdoby a tvorby nové. Nejdříve se dětičky vrhly na mytí oken na chodbě. To pak převzali vedoucí děti mezitím vyrobily krásný jarní obrázek, který jsme pak společně nalepili na jedno z oken. Moc se jim jako pokaždé povedl. Pak jsme si ještě chvilku povídali o Dni Země a poté už jen zbývalo rozloučit se a rozkutálet se k domovům.

Křest Almanachu

10. dubna 2010 v 19:19 | Terka
Dne 17. 4. 2o1o se uskuteční v lesním divadle na Americe křest již dlouho připravovaného skautského almanachu (ohlédnutí do skautské minulosti až po současnost). Sraz bude ve 14:00 na Trubách (na Logrech u kolotoče) a konec kolem 17:00 tamtéž. S sebou kroje (kdo má), jídlo a pití dle potřeby.

Schůzka 8.4.2o1o

10. dubna 2010 v 19:15 | Terka |  Rok 2010
Prvním úkolem dnešní schůzky bylo poskládat "puclíky", abychom zjistili, jaký název tato schůzka ponese. Když jsme všechny "puclíky" dali na své místo, ukázala se nám na papíře písnička z pohádky Nesmrtelná teta. Tento úkol jako první splnili Pejsci. A protože jednou z hlavních postav již zmíněné pohádky byl Matěj alias JoJo, vytvořili jsme si v každé skupince z jednoho človíčka hloupého Matěje, a to ze všeho, co nám přišlo pod ruku. I v této disciplíně vyhráli Pejsci. Poté jsme si předávali rozum...jeden človíček hádal, kdo zrovna rozum má. To byla velice zapeklitá hra. Následně jsme zjišťovali, kdo má jaké štěstí v podobě tahání úkolů. Někteří měli víc štěstí než rozumu a nemuseli plnit žádný úkol, jiní to odnesli například oběhnutím třech koleček kolem "skauťáku" nebo úklidem klubovny. Naše další hra - semafor - byla taktéž trochu o štěstí. Každá skupinka si doběhla pro papírek a podle barvy na něm dělala určitý počet dřepů. První kolo vyhráli Pejsci, druhé Kočičky, a tak byla tato soutěž varovnaná. Bezrukou štafetu, v níž si naši závodníci předávali bez pomoci rukou petangové koule, vyhráli opět Pejsci, z čehož plyne, že vítezem dnešní schůzky bylo štěkající družstvo.

Velikonáda (neděle 4. 4. 2o1o)

4. dubna 2010 v 20:03 | Terka |  Rok 2010
Již třetí ročník Velikonády je za námi a já přicházím s malým přehledem toho, co se vlastně dělo. Sraz byl v 10:00 u naší klubovny, kde jsme se sešli v počtu 6 človíčků, a to Barča, Denča, Bimbo, Tučňák, Kačenka a Terka. V klubovně jsme si namalovaly a pojmenovaly naše závodníky (vařená vajíčka), sbalily si batůžky, nasadily je na záda a nedočkavě se vrhly na cestu. Naším prvním záchytným bodem bylo Hradiště, konkrétně hradišťské hřiště, kde se k nám přidal Peťa s Ronem a s malým Jarouškem. Pak jsme se přesunuli na louku kousek za chatovou oblastí, kde probíhaly naše první dvě disciplíny a kam za námi také dorazili poslední dva členové - Kami a Radek. První disciplína byl již tradiční hod pomlázkou. Nejprve probíhal nácvik, poté se jelo naostro. Zjistili jsme, že máme v oddíle nadějné desetibojaře . Další disciplínou byl závod zajíčků a i v těchto dovednostech máme šikovné a nadějné zajíčky. Pak jsme se přesunuli z louky dolů k řece, kde probíhal slalom se závodníky na lžíci. Někteří byli sice velice neposední a někteří to dokonce odnesli vlastní skořápkou, přesto se však do cíle dostali všichni. Dál jsme se posunuli proti proudu řeky k Zátavskému mostu. Po cestě tam nás opustil Jaroušek, Ron a Peťa. Tam proběhla naše poslední disciplína, lehce lehtivá, a to svlékání našich závodníků jednou rukou. Závodník byl třeba co nejlépe naklepat a pak už jen odloupat skořápku dřív než ostatní. Pak už jen zbývalo zasadit pomlázku, vyhlásit výsledky letošní Velikonády, předat medaile a vyrazit na zpáteční cestu. Šli jsme cestou necestou, loukou neloukou, silnicí nesilnicí, až jsme došli na hlavní vlakové nádraží, kde si pro Kami přišel tatínek. Po cestě ke klubovně nás ještě opustil Radek, a tak jsme se do klubovny vrátily ve stejném počtu, jako jsme odcházely. Tam jsme se také rozloučily a hurá domů. Kdo nedorazil, prohloupil
Na našem rajčeti http://jednickapisek.rajce.net/Velikonada_III_4.4.2010 se můžete podívat jedinečné momentky z Velikonády

Poznáváme Písek (18.3.2o1o)

3. dubna 2010 v 19:43 | Terka |  Rok 2010
Smyslem této schůzky bylo, abychom se trošku blíže a hlouběji seznámili s naším krásným městem. Proto jsme se hned na začátku rozdělili na Kočičky a Pejsky a podle informací napsaných na papírcích jsme se vydali na poznávací cestu. Prochodili jsme Písek křížem krážem a společně jsme se sešli u fontány v Palackého sadech, kde jsme si probrali každou památku a píseckou zajímavost zvlášť. Pak jsme došli do klubovny, rozloučili se a rozutekli se k domovu.

Zlatovláska ( 11.3. 2o1o )

3. dubna 2010 v 19:30 | Terka |  Rok 2010
Zlatovláska, to bylo téma schůzky s tímto datem. Bylo krásné počasí, a tak jsme se vypravili na výstaviště, kde jsme se seřadili do zástupu s nohama od sebe a podávali jsme si petangové koule jednou horem - nad hlavou, jednou spodem - mezi nohama. Poté jsme si zahráli petang, na který jsme se těšili celou zimu a pak jsme sbírali rozsypané Zlatovlásčiny korále (fazole zabalené do alobalu). Nakonec jsme si zopakovali již naučená písmenka z Morzeovy abecedy a odebrali jsme se k domovu.