A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Březen 2010

Velikonáda 2010 (Ne 4. 4.)

29. března 2010 v 22:34 | Bára
Velikonoce jsou tu cobydup a s nimi už 3. ročník naší Velikonády = velikonoční olypiády, která se koná v neděli 4. 4. 2010. Sraz účastníků je v 10h v klubovně a konec akce je plánován na 16h opět ve skauťáku. Povinnou výbavu každého závodníka by měla tvořit: 3 vařená vajíčka, sportovní oblečení a obuv, svačina (nelze zaručit, že vajíčka se budou moci sníst), pláštěnka (pro případ špatného počasí) a hlavně dobrá nálada :-)
Na všechny se těší Bára a spol.

Doba ledová - obleva (26.-28.2.2010)

20. března 2010 v 17:26 | Terka |  Rok 2010
Na toto téma se v tyto dny odehrála víkendová výprava na základně skautů ze Stínadel - na Lísku. Cesta byla dlouhá, zasněžená, klikatá a kopcovitá, místy suchá a občas i docela pohodlná, ale přes všechny útrapy jsme nakonec všichni, živí, zdraví a příjemně unavení dorazili na místo, kde už se topilo, takže nám bylo krásné teplíčko. Po vyčerpávající cestě jsme se náležitě posilnili a vrhli se na hraní různých her, zakončených příjemnými masážemi. Poté už jen pohádka v Bobšákově podání a dobrou noc. Sobotní ráno bylo krásné, slunečné, a dokonce i teplé, a tak jsme se vykutáleli ze spacáčků, "vyhygienovali", posnídali a hurá ven. Během dne jsme toho tolik hráli, že bychom tu byli hodně dlouho, takže jen ve stručnosti něco málo z našich aktivit : bludiště ve sněhu (namáhavé, ale zábavné); pro zapamatování našich nových zvířecích jmen (Př: pásovec, bobr, veverka, praryba, pramravenec...) jsme si chvíli házeli dvěma míčky, přičemž před každým hodem jsme museli vyslovit něčí zvířecí jméno; skládání slov, týkajících se Doby ledové, pouze z písmenek obsažených v našich nových jménech; odlévání "stop" a spoooousty dalšího. Ale protože byl přece jen teprve začátek března, poměrně brzy se nám ochladilo a setmělo, a tak jsme se přesunuli do chaty, kde na nás čekal teplý čaj a zanedlouho i teplá večeře. V chatě naše aktivity pokračovali a ani jsme si nevšimli, že už se pomalu nachýlil čas jít spinkat. Dnes bez pohádky, ale to nám vůbec nevadilo, protože jsme byli plni zážitků, které se nám jistě promítli i do našich snů. V neděli ráno se nám moc vstávat nechtělo, a to nejen proto, že venku pršelo a bylo poměrně chladno, ale hlavně proto, že jsme věděli, že už nás moc her nečeká, spíše balení a úklid. Ten je však také potřeba, takže nás chmury brzy přešly a po výborné a hoooodně vydatné snídani jsme se vrhli na plnění všech povinností. A tak se balilo, uklízelo, vybalovalo a balilo znovu až bylo vše hotovo a mohli jsme vyrazit na zpáteční cestu. Ta utekla o hodně rychleji než cesta tam, a tak nám zbylo na nádraží trochu času na posezení a občerstvení se v čekárně. Pak už jen nasednout do správného vlaku a hurá domů. Na nádraží zbývalo už jen se rozloučit a ahoj někdy příště.

Princezna ze mlejna 3. část 4.3.2010

20. března 2010 v 17:00 | Terka |  Rok 2010
Po příchodu na schůzku na nás již čekala připravená kimovka, a to taková, že jsme museli okolo skautského domu najít 9 předmětů, které jsme si měli popořadě zapamatovat a po příchodu do klubovny je napsat ve stejném pořadí, v jakém jsme je viděli. Mezitím, co jsme se soustředili na kimovku a na správné zapsání, jsme si ani nevšimli holoubka, který přinesl další dopis od Jindřicha. Ten dopis byl však psán divným písmem, to asi jak ho psal Jindřich ve spěchu a ve strachu z Turků. Museli jsme tedy dopis vyluštit. Po nějaké době se nám to podařilo, a tak jsme se přečetli jeho text. Stálo v něm, že máme ve skupinkách oběhnout na čas skautský dům stylem štafety. Do úkolu jsme se vrhli s velkou vervou, a tak jsme ho měli za chvilku splněný. Poté následovalo házení míčků do kýble...některým se to dařilo více, některým méně, ale všichni si to náležitě užili. Poslední částí schůzky před vyhlášením výsledků bylo, vytvořit každý sám za sebe něco z této pohádky. Vznikali nám krásné výtvory, z nichž pak byly vybrány dva. Vítězné družstvo - Kočičky - získali obrázek od Pejsků a výtvor od Pejsků se vystavil v klubovně.

Princezna ze mlejna 2. část 25.2.2010

20. března 2010 v 16:46 | Terka |  Rok 2010
Na procvičení postřehu jsme si hned na začátku této schůzky zahráli elektriku. Zjistili jsme, že někteří z nás mají postřeh ve čtvrtek v podvečerních hodinách značně zpolamelný, někteří naopak zrychlený . Následně jsme se odebrali na dvorek, již rozděleni na Kočičky a Pejsky, kde bylo naším úkolem přijímání zprávy napsané v morzeovce, a to ne jen tak ledajakým způsobem, nýbrž pomocí praporků. Další bod byl vyluštit tuto zprávu. Stálo tam, že máme jít do podskalí, ke Královské elektrárně a hledat dopis od Jindřicha. To nám zabralo poměrně dost času, poněvadž Jindřich svůj dopis pečlivě schoval, aby se nedostal do nepovolaných rukou. V dopise nás Jindřich žádal o pomoc. Psal, že prý se zamiloval do Elišky ze Mlejna, ale mlynář mu ji dá pouze tehdy, splní-li tři úkoly. A právě s těmi úkoly mu pomůžeme příští schůzku.