A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Listopad 2009

Mikulášská nadílka a vánocní Skalicňák

22. listopadu 2009 v 20:53 | Rosnička
Jako každý rok, tak ani letos nebude v programu našeho oddílu chybět každoroční oslava Vánoc a to tradičně na naší základně u rybníka Skaličný. Letos jsme se rozhodli tuto akci uskutečnit již od pátku 4. do neděle 6. prosince 2009. I přesto, že k řadě z vás zrovna tento víkend dorazí Mikuláš s čertem a andělem, byli bychom velmi rádi, kdybyste se pokusili uvolnit si tyto dny, protože i my jsme dostali nebeské ohlášení o průjezdu těchto bytostí kolem našeho rybníka. Velice by nás potěšilo, kdybyste je přišli přivítat s námi.
Samozřejmě, že nebude chybět ani oslava Vánoc, bohatý program a veselí kamarádi...
Tak co? Půjdete do toho s námi?

12. 11. 2009

22. listopadu 2009 v 20:37 | Terka |  Rok 2009
12. 11. ... toto krásné datum je jako stvořené pro podzimní úklid, a tak i my jsme se na něho vrhli. Hned na začátku jsme si rozebrali, co vše je třeba udělat. Děti nejdříve třídily fixy na píšící a nepíšící, pak následovalo zametání a vytírání klubovny, mytí stolů a podobně a mezitím dvě z našich šikovných juniorek (Gabča se Simčou) uklidily naši bývalou klubovnu.
Potom jsme dětem rozdali pozvánky na VÁNOČNÍ SKALIČŇÁK a probrali nějaké organizační věci. Posledním úkolem bylo popsat odpadkové koše, abychom správně třídili odpad, a proto jsme se všichni rozdělili do tří skupin a začali pracovat na popiskách. Když bylo vše hotovo, chvilku jsme si ještě popovídali o tom, co a proč jsme nakreslili na jednotlivé kartičky. Pak zbývalo už jen rozloučit se a ahoj zase za týden.Víkend s kněžnou Libuší 6. - 8. 11. 2009

8. listopadu 2009 v 21:23 | Terka |  Rok 2009
Tolik očekávaná celovíkendová akce proběhla na naší základně Skaličný. Účastníků nebylo mnoho , ale i přesto jsme si jí náležitě užili(tímto děkuji všem přítomným). Když jsme v pátek vystoupili v Čížové z vlaku, ozdobili jsme se blikačkami a baterkami (vypadali jsme jako pochodující vánoční stromeček) a vyrazili na cestu. Po chvilce se ozvaly první dodazy a věty typu: "Už tam budem? Vezmeš mi prosim tě tohle? Já už nemůžu... . " a podobně. Ale protože jsme měli na srdci spoustu věcí, které jsme si potřebovali zdělit, ani jsme nepostřehli, že už jsme na místě. Připravili jsme chatu a poté tam vpustili dravou zvěř. Pak jsme si zatopili, naplnili pupíky, podívali se na scénku, kterou si pro nás děti připravily, zahráli si " ubohou kočičku ", uložili se do spacáčků a poslechli si pohádku o strašidlech v podání Bobše a Rosničky. Ráno nám Rosnička zatopila, uvařila čaj a když se všichni probrali, společně jsme se nasnídali a řekli si něco o KPZ (krabičce poslední záchrany). Pak jsme si šli provětrat hlavičky na čerstvý vzduch. V tom přijela Barča, a tak nám děti předvedly nové scénky. Následovala příprava oběda a hraní hry Hekmek. Po obědě jsme měli malou siestičku a protože na nás krásně vykouklo sluníčku, celé odpoledne jsme strávili venku. Běhali jsme, smáli se, hráli si a bylo nám krásně. Pak se sluníčko pomalu uložilo ke spánku a tak i my jsme zalezli do chaty. Na řadu přišly doplňovací hry a příprava večeře. Po véče opět malý odpočinek a bohatý program...zpívalo se, hrálo se na kytaru, masírovalo se, povídalo a spousty dalších aktivit. A protože jsme měli náročný den, ulehli jsme do spacáčků docela brzo s pohádkou, tentokrát O hrošíkovi v podání Rosničky a Terky. Krásně se nám spinkalo. Ráno jsme se opět plni elánu probudili, napapali se, umyli a pomalu začali pobalovat svoje věci. Pak jsme šli pobíhat, poskakovat a blbnout na louku. To už se ale nachýlil čas oběda. Po něm jsme ještě zakopali poklad v podobě vzkazu v láhvi, uklidili chatu a vydali se na vlak. Cesta plná písniček utekla rychle. V Čížové jsme pak nasedli do vláčku a když jsme v Písku vystoupili, už na nás čekali rodiče, prarodiče, tetičky a strýčkové a tak jsme se rozloučili a odebrali se k domovům.

O Libuši 5. 11. 2009

8. listopadu 2009 v 21:22 | Terka |  Rok 2009
Libuše byla hlavní postavou dnešní schůzky, a proto měli všichni zúčastnění za úkol zvolit si ve své skupině jednu vyvolenou a vyzdobit ji vším, co měli po ruce. Vyzdobené Libuše se pak ostatním předvedly, představily a popsaly. Další částí schůzky bylo doplnit proroctví a naučit se jednu větu z něho. Pak následovalo poznávání " středověkých " koření po čichu se zavázanýma očima, hledání " stříbrných žil" alias papírků, které byly stříbrné nebo žluté (počítaly se jenom stříbrné a ty byly očíslované). Když jsme je poskládali podle čísel, vyšla tajenka LIBUŠINO PROROCTVÍ. Schůzku jsme zakončili pantomimou, a když se vše vyhodnotilo, předali jsme " Libušino proroctví " vítěznému týmu, a to pejskům.