A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Říjen 2009

Výšlap na Říp 24. 10. 2009

28. října 2009 v 22:48 | Terka |  Rok 2009
Na tuto náročnou výpravu jsme se sešli už v 9:00 před Šobrovkou v sobotu 24. 10. 2009. Když jsme se dostali do lesa, začali na nás útočit "klíšťata" v podobě barevných kolíčků a čím hlouběji jsme se dostávali do lesa, tím nás otravovalo více klíšťat. Cesta rychle ubíhala, a tak jsme se náhle ocitli u Nového rybníka, kde jsme se posilnili a naučili se lovit divou zvěř. Po krátkém odpočinku jsme opět vyrazili na výšlap. Bylo stále co dělat, tudíž jsme si ani nevšimli, že už jsme pod Řípem a k dosažení vrcholu zbývá už jen posledních pár, zato nejvíce náročných, kroků.Když jsme se vydrápali na vrchol, ukázal se nám krásný výhled na sluncem osvetlené písecké hory. Znovu vyhladovělí jsme zasedli k polednímu menu a poobědvali. Poté jsme si zahráli hru, abychom se trochu zahřáli a vyrazili na sestup. Ten už tak náročný nebyl, a tak jsme byli dole coby dup. Cestou jsme se ještě zastavili u studánky, posilnili se na poslední etapu výpravy a vesele pokračovali dál. Krátce po 16:00 jsme dorazili opět k Šobrovce, kde náš výstup začal i skončil.

Velká městská hra (28. 10.2009)

28. října 2009 v 22:20 | Terka |  Rok 2009
Velká městská hra proběhla a já přicházím s malým shrnutím. Oficiální začátek byl v 9:00 ve skautském domě, kde se každý soutěžící (skupina soutěžících) zapsal, dostal kartičku s otázkami a pořadovým číslem a mohl vyrazit na trasu. Úkolem bylo obejít všechny nebo alespoň co nejvíc stanovišť, na nichž byly informace a otázky a soutěže týkající se vzniku Československé republiky(1918). Lístečky s odpověďmi se museli odevzdat na Mírovém náměstí do 15:00 hodin, tam se také pak všichni zúčastnění shromáždili. V 16:00 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen, několik slov k historii, poté násladoval zpěv písní k uctění tohoto významného data, položení věnce a zapálení svíček a kolem 16:30 se všichni pomalu ale jistě začali odebírat ke svým domovům.

22.10.2009

28. října 2009 v 21:58 | Terka |  Rok 2009
Dnešní schůzka začla tím, že Simča a Denča přečetly dětem kousek pověsti O Bivoji. Děti se pak rozděliy na určené skupiny a musely si domyslet podle vastní fantazie tuto pověst. Vznikaly nám zajímavé a vtipné scénky . Simča a Denča měly různá kritéria a podle nich byly děti bodovány. Poté jsme si poslechli povídku, jak skutečně zní. Pak jsme šli ven a skupiny měly za úkol určit si Bivoje a kance. Bivoj musel donést kance na určené místo. Potom zbývající 4 lidi dostali 4 papíry a protože kolem Kazína spadl most, museli se dostat k Bivoji(ten, který nesl kance) po vorech(papírech), aniž by se dotkli země. Jakmile všichni "přepluli na voru" na určené místo, měli 5 minut na to, aby si vymysleli slavnostní tanec. Když tahle hra skončila, šli jsme do klubovny a protože se blíží Halloween, vymýšleli jsme příběhy,které se tohoto tématu týkají. Najednou však už bylo 19.00 a tak jsme se rozloučili, pozhasínali, pozamykali a rozešli se do svých domovů.

Víkend s kněžnou Libuší na Skaličném

26. října 2009 v 17:48 | Bára
První víkend v listopadu, tedy 6.-8.11.2009, proběhne dlouho očekávaná celovíkendová výprava a kde jinde než na naší základně u rybníka Skaličný. Sraz v pátek v 16:40 na hlavním vlakovém nádraží v Písku. Návrat v neděli v 15:07 na nádraží.
S sebou si nezapomeňte: 100,-Kč (vlak, nocleh, strava), spacák, přezůvky, baterku, teplé oblečení na ven, pláštěnku a pod.
Jídlo: páteční večeři a sobotní snídani si přivezte sami o ostatní (sobotní oběd s večeří a nedělní snídani) se postaráme my.

Velká městská hra

26. října 2009 v 17:31 | Bára
Písečtí skauti pořádají u příleži tosti výročí vzniku Československé republiky městskou hru pro širokou veřejnost. Hra se uskuteční v den státního svátku 28. října 2009.
Sraz pro členy našeho oddílu je v 11h v klubovně. S sebou si nezapomeňte vzít zápisník, tužku, dobrou a hlavně hravou náledu a na sebe kroj.
Vyhlášení výsledků a předání cen vítězům proběhne před slavnostním pietním aktem na Mírovém náměstí. Plánovaný konec akce je v 17:00 na Mírovém náměstí.

Schůzka 15. 10. 2009

23. října 2009 v 21:58 | Terka |  Rok 2009
Tato schůzka na téma pověsti O Krokovi a jeho dcerách proběhla pod vedením Rádi a Gabči. Každá z našich soutěžních skupinek dostala za úkol najít si papírky s nápovědami a s úkoly. Úkoly si vyplnily a nápovědy pročetly a pak měly za úkol dojít za Ráďou a Gabčou, od nichž dostaly tajenku. Tu pomocí nápověd vyluštily. Poté dostávaly otázky, ohledně pověsti a toho, co si z ní zapamatovaly. Schůzka byla zakončena vyhlášením výsledků, které bylo tentokrát překvapivé, protože vyhrály obě skupinky.

Po stopách praotce Čecha

21. října 2009 v 21:26 | Bára
Naše první podzimní výprava už je skoro tu. Na cestu se vydáme v sobotu 24.10. Sraz je v 9h před ZŠ Šobrova a konec je plánován 16h tamtéž. Do batůžku si zabalte velkou svačinu, určitě se bude hodit i termoska s čajem; dle předpovedi by pršet nemělo, ale težko na to spoléhat, takže doporučuji i pláštěnku no a pak takové ty klasické věci na jednodenní výpravu. Na sebe teplé oblečení a na nožky pohodlnou ale pevnou obuv.
Na všechny a hlavně na naše nováčky se těší Bára a Mirka!

8. 10. 2009

11. října 2009 v 17:09 | Terka |  Rok 2009
Dnešní schůzka byla docela pestrá, a protože jsme chtěli využít posledních hezkých dnů, celou jsme ji strávili na dvoře. Nejprve jsme se zahřáli míčovými hrami a poté, když jsme se vraceli do klubovny, našli jsme na dveřích dopis od Praotce Čecha. Bylo v něm psáno o krutých bojích v jeho zemi. Praotec Čech se tedy se svým bratrem Lechem rozhodl, že si najdou zemi jinou. A po nás chtěl, abychom mu v tom trochu pomohli a až tento úkol splníme, abychom po něm tuto zemi pojmenovali. Prvním úkolem bylo, rozdělit se do družstev, ve kterých jsme si měli obhájit a vyčistit každý své území. Vítězné družstvo bylo náležitě oceněno. Jako další jsme se museli na svých pracně vyhraných územích začít vyvíjet, a tak jsme si zahráli hru "EVOLUCE". Poté bylo potřeba najít první věc, díky níž budeme moci začít zakládat osadu. Juniorky hledaly pomocí buzoly, menší pak používali jen svůj postřeh a bystrý zrak. Ale abychom mohli společně něco rozvíjet, museli jsme se blíže poznat. A tak jsme se řadili podle počátečních názvů příjmení, velikosti domácích mazlíčků, věku a tak podobně. Dál jsme procvičili paměť našeho rozvíjejícího se obyvatelstva hrou "KIMOVKA", z níž jsme plynule přešli do štafety. Tou jsme si pomohli k získání určitých věcí do našich osad a už nic nebránilo tomu, začít na všem pracovat. A protože už se nám setmělo a nachýlil se čas, odebrali jsme se zpátky do klubovny, kde proběhlo vyhodnocení. A i přes vyrovnané souboje bylo jedno družstvo silnější...to také získalo mapku České republiky s nápisem ČECHY.

1.říjnová schůzka (1. 10. 2009)

2. října 2009 v 19:36 | Terka |  Rok 2009
Další, v pořadí už patá schůzka a první v říjnu, proběhla pod vedením Kačky a Trpajzlíka. Po příchodu všech členů jsme si na chvilku zahráli městečko Palermo. Poté jsme se vydali po šipkách až na výstaviště, kde už na nás čekal pan Alois Jirásek. Ten nám oznámil, že se mu ztratily pohádkové postavičky z jeho slavné knihy Staré pověsti české a že by nás chtěl poprosit o pomoc při hledání. Všichni jsme nadšeně souhlasili a společně s panem spisovatelem jsme se vrátili do klubovny. Tam jsme vyhodnotili "královnu a princeznu kroniky" z loňského roku. Rozdali jsme si ceny a diplomy a udělali několik společných fotek. Královnou se stala Ráďa, princeznou Teniska (ještě jednou gratulujeme). Zvláštní cenu za lepení kroniky získala Bobeš (též gratulujeme). Pak jsme se rozloučili a už se těšíme na další schůzku.