A. B. S. "Jednou skautem - navždy skautem."

Září 2009

Milevsko

26. září 2009 v 21:14 | Terka |  Rok 2009
Je za námi krásné, úžasné, prosluněné setkání středisek. I přes počáteční malé problémy jsme dorazili všichni, kdo dorazit měli, a to Kačenka, Trpajzlik, Gabča, Denča, Ráďa, Ríša, Alička, Anička, Teniska, Davídek, Adrianka a Terka (já). Hned na nádraží v Milevsku nás oslovil opat Milevského kláštera a rozdal nám papíry se šiframi, které nás dovedly až na místo, kde se celý program konal. Jako první byl slavnostní nástup, samozřejmě se zdvižením státní vlajky a zpěvem skautské hymny. Pak jsme dostali poukázky na buřta s chlebem a vrhli jsme se na plnění různých aktivit na místě připravených. Někdo šel na lanové lávky, někdo střílel z luku, jiný zase krmil dlouhou lžící svého kamaráda krupicovou kaší obarvenou potravinářským barvivem, další hráli Twister nebo fotbal. Naše nadšení z aktivit vyrušilo až písknutí, které oznamovalo konec volné zábavy a začátek společné hry. Cílem bylo nasbírat co nejvíce papírků od protihráčů a ochránit si při tom svého opata. Všem se tato hra velice líbila a už se nemohli dočkat vyhlášení vítězů. Po něm pak ještě poslední buřty a hurá skrz Milevsko na vlak. Cesta byla dlouhá, ale nám utekla rychle, protože jsme zpětně probírali naše zážitky(a že bylo o čem mluvit). Tato výprava se vydařila a doufám, že se všem zúčastněným líbila tolik jako mě.

Klábosil

25. září 2009 v 21:57 | Rosnička
Ahoj skautky (Denčo, Kačko, Trpajzlíku a Gabčo), zasílám slíbené, stručné informace ke Klábosilovi. Takže sejdeme se v pátek, konkrétně 2.10., na Žižkovce na zastávce č. 3, a to v 16:30. S sebou si vemte baterku, zápisník a tužku, šátek na oči, něco málo jídla a pití (spíš ňáký rychlý cukry, jako třeba sušenky, než řízky), kdo má, tak si vezme alusedátko. Hlavně se hodně teple oblečte, za zimní bundu a zateplený kalhoty budete vděčný, stejně jako za pohorky nebo ňákou jinou pevnou obuv. Klidně s sebou vemte i čepici a rukavice, v noci a hlavně k ránu bude vážne zima. Do peněženky dejte 400 Kč (70,- zápisné+ zbytek na cestu s tím, že záleží na tom jak moc budete šikovné a čím se tedy budeme vracet). Návrat plánujeme během soboty, ale zase záleží jen a jen na vás. Přibalte dobrou náladu, hodně energie, orientační smysl a můžem vyrazit ;-) RoBoT

Schůzka 24. 9. 2009

25. září 2009 v 15:18 | Terka |  Rok 2009
17....co to znamená? Číslo 17 je počet účastníků na čtvrté schůzce tohoto roku.
A je něco nového? Ano...další nový přírůstek do našeho oddílu. Tím přírůstkem je Anežka.
A co jsme dělali? Začali jsme rozdáním informací ohledně sobotního setkání středisek v Milevsku, pak následovalo rozdělování tolik očekávaných krojů a pak jsme se přemístili na dvůr, kde jsme si procvičovali jména nových i starých členů hrou s názvem Plácanice(věřte, že po pár kolech už ani nevíte, jak se sami jmenujete ). Okolo 17:45 jsme se všichni (a že nás bylo) opět shromáždili v klubovně a Rosnička s Terkou zahrály scénku na jedno nehezké, ale bohužel příliš nezmiňované téma, a to ŠIKANA. Ostatní měli za úkol poznat, o co se vlastně jedná. Pak každý dostal papírek s pěti příběhy a měl zaškrtnout ty případy, o nichž si myslí, že je to nějaký druh šikany. Následovalo rozebrání všech těchto případů a dospěli jsme ke smutnému závěru, že se se šikanou setkáváme prakticky všude, ač o tom třeba ani nevíme. Schůzku jsme zakončili zkušenostmi, které s tímto tématem všichni máme, a naším pozdravem.


Setkání středisek 26.9.2009

19. září 2009 v 18:55 | Terka
A je to tady. Setkání středisek už se nezadržitelně blíží a tak přicházím s již slíbenými bližšími informacemi.
Sraz bude v sobotu 26.9.2009 v 9:15 hodin na hlavním vlakovém nádraží v Písku.
S sebou si vezměte kroj ( kdo má; můžete si ho obléci rovnou na sebe), pláštěnku, svačinu a pití na celý den, pohodlné boty, oblečení, které se může případně umazat a 100,- Kč. V těchto penězích je zahrnuto cestovné a účastnický poplatek 40,- Kč, který vybírá pořadatel. Do náručí svých maminek, tatínků, babiček nebo dědečků se vrátíme ještě týž den v 18:23 hodin také na HVN. Těší se na vás Terka ;-)

Třídíme odpad

17. září 2009 v 19:57 | Terka |  Rok 2009
Další schůzka, tentokrát na téma " TŘÍDÍME ODPAD ", je za námi.
Na začátku jsme se všichni zahřáli malými hříčkami na našem dvorku,
poté si jedna skupina zahrála Lepru a druhá se snažila roztřídit odpadky na správné místo.
Pak se skupinky prohodily a nakonec se vše vyhodnotilo, probrali jsme co a jak, vysvětlili si položené dotazy a vše vyhodili do právných odpadkových košů.

2. zářijová schůzka 2009/2010

14. září 2009 v 15:33 | Terka |  Rok 2009
Druhá zářijová schůzka v tomto roce byla velice plodná, a to proto, že se na nás přišly podívat celé čtyři nové členky. Terezka, Eliška, Alička a Anička. Protože bylo krásné počasí, strávili jsme celou schůzku na výstavišti, kde jsme hráli představovací hry, pak nějaké na rozhýbání a potom jsme si řekli něco o třízení odpadu a o tom, jak by to mělo a nemělo vypadat. Po cestě do klubovny jsme si prohlédli kontejnery na třízený odpad a na baterie před Lunou a hurá ke klubovně.

Kamarádi do pohody i nepohody

6. září 2009 v 22:06 | Rosnička |  Kdo jsme
Jsme členky 1. oddílu střediska Šipka.

A proč ta jednička? Protože náš oddíl vznikl ve středisku Šipka jako první, máme tudíž dlouholetou tradici.
A teď něco bližšího o nás. Jsme parta kamarádů mezi 6 až ... lety. Nebojíme se poznávat nové věci, lidi a praktické dovednosti. Rádi si hrajeme, ale také cestujeme, z čehož vyplývá, že kromě pravidelných schůzek jezdíme každý měsíc na jednodenní nebo víkendové výpravy a v létě na tábory. Máme také svoji základnu, a to u rybníka Skaličný kousek za Čížovou.

Jestli se i TY chceš stát členem naší bandy, poznat spoustu nových kamarádů, kteří poradí a nezradí, naučit se něco nového a praktického, zažít spoustu legrace a poznat krásy přírody, přijď se podívat každý pátek od 17 - 19 hodin do skautského domu u Putimské brány.

Budeme na tebe čekat s otevřenou náručí.

Vždyť " nemít žádné kamarády, tomu já říkám neštěstí. "1. schůzka ve školním roce 2009/2010

6. září 2009 v 21:31 | Terka |  Rok 2009
3. 9. 2009 proběhla první schůzka v letošním školním roce. Účast byla docela hojná a dokonce nám přibyla i nová členka. Povídali jsme si o prázdninách, na dvoře jsme hráli hru s míčem a otázkami ohledně prázdnin, v klubovně hru "místo si vymění" týkající se taktéž prázdninových otázek. Pak jsme prohlíželi fotky z tábora a nakonec jsme procvičili fantazii, abychom vymysleli, jak si vyzdobit a zvelebit klubovnu. Nápadů bylo mnoho, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Letní tábor 2009

6. září 2009 v 21:02 | Terka |  Rok 2009
Je za námi letní tábor na Skaličném, který byl jiný, než na které jsme byli zvyklí, protože jsme ho prožili společně s klukama z 8. oddílu. Tábor proběhl v prvních čtrnácti dnech v červenci. Počasí se moc nevydařilo, ale já věřím, že i tak se všem účastníkům líbilo a budou s námi dále trávit svůj volný čas

Setkání středisek 26.9.2009

6. září 2009 v 20:55 | Terka
Dne 26. 9. 2009 proběhne každoroční setkání středisek, tentokrát v Milevsku. Cílem je seznámit se se skauty z jiných měst a společně si užít programem naplněné odpoledne. Bližší informace ohledně této jednodenní výpravy se včas všichni dozvíte.